Viikon 3. info

Tällä hetkellä avoinna kaikki rinteet ja ne ovat huippukunnossa !

Hiihtokouluvaraukset numerosta 010-8395416

Huom !

Vuokraamoon otetaan kerrallaan vain rajattu määrä asiakkaita.  Vuokraamossa on käytettävä suojamaskia.

Uudet koronarajoitukset edellyttävät, että kahvio siirtyy take away -myyntiin arkisin klo 18-20.  Sisätiloissa ei siis voi silloin ruokailla ! Arkisin klo 16-18 kahvio toimii normaalisti.

Aukioloajat

VIIKKO 3
Maanantai17.1.suljettu
Tiistai18.1.16-20
Keskiviikko19.1.16-20
Torstai20.1.16-20
Perjantai21.1.16-20
Lauantai22.1.10-18
Sunnuntai23.1.10-18

Huom! Lipunmyynti sulkeutuu tuntia ennen sulkemisaikaa.

Lisää aukioloaikoja täältä.

Suositut lasten Wernerikurssit talvella 2022!

Järjestämme jälleen lasten Wernerikurssit tammi-, helmi- ja maaliskuussa 2022.  Kurssi on tarkoitettu harrastusta aloittaville  6-12v lapsille. Tavoitteena on helppojen harjoitusten avulla opettaa lapsille hissin käyttö ja turvalliset perustaidot omatoimiseen lasketteluun.

Tarkemmat kurssiaikataulut, lisätiedot ja ilmoittautumiset täältä.

Huom ! Helmikuun kurssit täynnä. 

Web kamera

Ladataan…

Rinnetiedot

Vanha Elli 530 mAvoinna
Kärppärinne 560 mAvoinna
Kostin rinne 760 mAvoinna
Hotellin rinne 800 mAvoinna
Pikku Elli 170 mAvoinna
PulkkamäkiAvoinna
Sun Kid karuselliAvoinna
Pinoccio-rinneAvoinna

Hinnasto hissiliput

AikuisetLapset 7-11 v ja seniorit
Koko päivä37€32€
3 tuntia32€27€
2 tuntia31€26€
1 tunti27€22€
Arki-ilta ma-pe klo 16-2020€15€
3 päivää80€70€
Viikko (7pv)200€160€
Kausikortti350€260€
Yrityskortti500€
Ski Data ladattava kortti6€6€
Pienhissitilmainenilmainen

Tietoa lipuista

Alle 7-vuotiaat lapset vanhempien seurassa, kypärä päässä ilmaiseksi!

  • Hinnat sisältävät arvonlisäveron.
  • Pidätämme oikeuden kaikkiin tässä olevien hintojen ja aikojen muutoksiin.
  • Pidätämme myös oikeuden päättää, mitkä hissit ja rinteet ovat kulloinkin käytössä, riippuen vallitsevasta säästä ja sesongista.
  • Smartum Liikunta- ja kulttuurisetelit, Virikesetelit, Tyky kuntosetelit ja Edenred kortti sekä e-passi,  Smartum Pay, Edenred mobiili ja  EazyBreak käyvät meillä maksuvälineenä:
    • lipunmyynnissä
    • vuokraamossa
    • hiihtokoulussa

Koronaohjeistus

  • Käytä kaikissa sisätiloissa suojamaskia
  • Säilytä turvavälit
  • Huolehdi käsihygieniasta
  • Tule rinteeseen vain terveenä
  • Käytä lähimaksua jos mahdollista
  • Laita käytetyt nenäliinat ja maskit roskikseen
  • Toimi vastuullisesti ja noudata rinnesääntöjä ja  henkilökunnan ohjeita

Ellivuori Resort

Uudistuva Ellivuori Resort, 40 minuuttia Tampereelta, tarjoaa monipuoliset puitteet sekä yrityasiakkaan
tarpeisiin että vapaa-ajan viettoon.

Ellivuori Resort sijaitsee kauniin luonnon helmassa, järvien ympäröimänä, Rautaveden rannalla.

Alueella on runsaasti erilaisia aktiviteettejä, uusia hyvinvointi- ja liikuntapalveluita rakennetaan
sekä lisätään viihde- ja kulttuuritarjontaa.

Lue lisää